Posted on

Wernisaż malarstwa Zbigniewa Ożadowicza

Dziś, 12 sierpnia, w Poddębickim Domu Kultury i Sportu – Pałacu Grudzińskich – odbył się wernisaż malarstwa Zbigniewa Ożadowicza, który dzieciństwo i młodość spędził w Poddębicach. Od 2003 roku mieszkał w Łodzi, by w 2010 roku przeprowadzić się do wsi Wilków w powiecie poddębickim. Podstaw malarstwa, rysunku i kompozycji uczył się w latach 80-tych w Poddębickim Domu Kultury. Uprawia malarstwo sztalugowe od 2020 roku. Brał udział w dwóch konkursach malarskich zdobywając wyróżnienia.😀🎨
Jak mówi Pan Paweł Duraj: „Zbigniew Ożadowicz swoją pasję do malarstwa odkrył ponad 40 lat temu. Jego droga artystyczna miała kilka etapów. Zaczynał od nauki podstaw warsztatowych, nauki patrzenia i postrzegania rzeczywistości. Potem nastąpiła długa przerwa, rozbrat z pędzlem i farbami ale był to okres zbierania doświadczeń życiowych i artystycznych. Jak sam mówi, nie malował prawie 30 lat.
Sztuka jak kogoś „złapie” i polubi, to tak prędko nie odpuści i nawet po wielu latach, musi się na nowo objawić. Staje się koniecznością, bo przecież trzeba wyrazić siebie i swój stosunek do świata. Każdy malarz wie, że na początku szuka się swojego miejsca po omacku, łatwo jest zbłądzić malując rzeczy błahe. Ten etap Zbyszek ominął i teraz po ponad 30 latach, stanął przed sztalugą, aby malarstwem przedstawić swój świat. Prawdziwa sztuka jest tajemnicą, którą tylko w samotności, intensywnie pracując, można dotknąć, aby wyrazić to, co istotne, to co swoje. Oglądając jego obrazy, malowane z pasją, wiem, że taka praca może przynieść samospełnienie.”
Bardzo dziękujemy wszystkim za uczestnictwo w tym wydarzeniu kulturalnym i zapraszamy na kolejne…