Posted on

Spotkanie policjantów z seniorami

Policjanci z poddębickiej komendy uczestniczyli w spotkaniu z seniorami, które odbyło się w Domu Kultury i Sportu na terenie miasta. Podczas spotkania policjanci poruszali ważną kwestię zagrożeń w życiu codziennym oraz bezpieczeństwa osób starszych.

17 listopada 2021 roku w Poddębickim Domu Kultury i Sportu, policjanci spotkali się z seniorami. Podczas wizyty mundurowi informowali jak ustrzec się przed oszustami, którzy często osoby starsze i samotne wybierają jako swoje ofiary. Przypomnieli metody jakie najczęściej stosują przestępcy, w tym m.in. „na wnuczka”, „pracownika socjalnego”, „policjanta”. Nie zabrakło również informacji na temat problematyki bezpieczeństwa osób starszych jako uczestników ruchu drogowego. Policjanci przypomnieli o obowiązku używania elementów odblaskowych przez niechronionych uczestników ruchu po zmierzchu, poza obszarem zabudowanym oraz o podstawowych zasadach poruszania się pieszych i rowerzystów po drogach. Wystąpienie dzielnicowego na temat programu ,,Dzielnicowy Bliżej Nas” oraz aplikacji „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” zakończyło prelekcję.  Wszyscy słuchacze otrzymali maseczki oraz ulotki tematyczne.

Źródło: Tekst i zdjęcia: http://www.poddebice.policja.gov.pl/epd/informacje/66243,Spotkanie-policjantow-z-seniorami.html