Posted on

Spotkanie łączące muzykę i sztukę już za nami…

15 lipca na terenie Ogrodu Zmysłów w Poddębicach odbyło się nietypowe spotkaniu, gdyż łączące muzykę i sztukę.
Podczas pierwszej części spotkania mieliśmy przyjemność usłyszeć koncert Orkiestry Dętej Poddębice oraz występ wokalny Norberta Kuświka wraz z Orkiestrą.
Orkiestra Dęta Poddębice od grudnia 2016 roku istnieje jako niezależne Stowarzyszenie, kierowane przez siedmioosobowy zarząd. Prezesem Zarządu Stowarzyszenia jest Pan Piotr Binder, kapelmistrzem Orkiestry jest Pan Krzysztof Koziński. Orkiestra działa głównie w oparciu o uczniów i wychowanków poddębickiej filii Szkoły Muzycznej I stopnia w Uniejowie.
Stowarzyszenie Orkiestra Dęta Poddębice prowadzi działalność, której głównym celem jest bezpłatna edukacja muzyczna dzieci i młodzieży poprzez doskonalenie techniki gry na instrumentach muzycznych.
Stowarzyszenie organizuje wspólne wyjazdy i koncerty, między innymi na początku tegorocznych wakacji, tradycyjnie już Orkiestra Dęta Poddębice przez kilka dni koncertowała w Mikołajkach, gdzie jej występy jak co roku przyciągały wielu słuchaczy. Obecnie w składzie Orkiestry doskonali swój muzyczny warsztat około 40 osób.
Występ wokalny Norberta Kuświka zachwycił publiczność. To młody mężczyzna, który jest uczniem Szkoły Muzycznej II Stopnia w Zduńskiej Woli. Śpiewa już 8 lat! Do jego najnowszych osiągnięć należą miedzy innymi: pierwsze miejsce na Międzynarodowym Festiwalu „Magia Italiana 2022 r.” we Włoszech oraz pierwsze miejsce na Międzynarodowym Festiwalu „The Song” w Hiszpanii. Występuję na wielu konkursach międzynarodowych oraz ogólnopolskich na których zajmuje czołowe miejsca.
Część druga spotkania to wernisaż Grupy „Plus Minus”, która utworzyła się w 2005 roku podczas pobytu na plenerze malarskim w Budach Lucieńskich. Artystki wspólnie organizują wystawy, spotkania, plenery i czynnie uczestniczą w życiu kulturalnym Łodzi, a obecnie również Poddębic.
Oprócz wystaw grupowych – często tematycznych – każda z artystek pracuje i prezentuje swoje dokonania indywidualnie. Ukończone studia artystyczne predysponowały większość z Pań do pracy w przemyśle w charakterze projektanta. Jednocześnie nie zrezygnowały Panie z działalności w dziedzinie malarstwa, rysunku, grafiki czy tkaniny unikatowej. Od wielu lat prowadzą też warsztaty plastyczne z młodzieżą niepełnosprawną organizowane w Ośrodku Szkoleniowo-Wychowawczym ZHP w Załęczu Wielkim.
Grupę „Plus Minus” tworzą artystki: Barbara Cuper – Zbierska, Barbara Czerwińska, Elżbieta Dmowska-Sawczuk, Izabella Klinger, Urszula Klechta, Grażyna Margiel, Hanna Mróz – Witaszek, Maria Sadowska, Małgorzata Stopczyńska, Katarzyna Zbierska – Michalak.
Dziękujemy wszystkim za obecność i zapraszamy na kolejne spotkania :-)))