Posted on

Spotkanie autorskie z Elizą Piotrowską

15 maja w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej im. Ziemowita Skibińskiego w Poddębicach odbyło się spotkanie autorskie z niesamowitym gościem… Panią Elizą Piotrowską😀📚💐
Eliza Piotrowska jest autorką i ilustratorką książek dla dzieci, laureatką ogólnopolskich konkursów literackich i plastycznych, tłumaczem języka włoskiego. Pisze książki dla najmłodszych czytelników. Jest znaną autorką m.in. takich opowiadań jak: „Tupcio Chrupcio”, zabawnej serii „Ciocia Jadzia”, „Święci uśmiechnięci” oraz publikacji „Żółte kółka.
Mam na imię inna” o dziewczynce chorej na zespół Downa. Pani Eliza na spotkanie nie przyjechała sama, towarzyszyła jej dobrze znana i lubiana przez dzieci ciocia Jadzia – szydełkowa maskotka. Większość spotkania autorka poświęciła mądrej, wyrozumiałej cioci, bohaterce wyjątkowych książeczek do wspólnego czytania zarówno dla chłopców i dziewczynek. Zachęcała również do zapoznania się z pozycją pt. „Stare radio. Wszystko gra!” zarówno dla małych i dużych.
Pisarka na stałe mieszka w Brazylii, wcześniej mieszkała we Włoszech więc dzieci miały także okazję dowiedzieć się wielu zabawnych, ciekawostek również w języku włoskim. Podczas spotkania autorka rozbudziła ciekawość dzieci, które dzieliły się pomysłami, pytaniami i spostrzeżeniami na temat jej książek.
Na koniec spotkania dzieci mogły otrzymać autografy autorki i zrobić pamiątkowe zdjęcia.
Dziękujemy za przesympatyczne spotkanie Pani Elizie❤️🌻 i przedszkolakom z Publicznego Przedszkola im. Króla Maciusia Pierwszego w Poddębicach❤️