Posted on

Podsumowanie projektu „Poddębicki Senior w akcji…” wraz z koncertem „Wspomnienie Anny Jantar” oraz „Bitwą Regionów”

6 lipca, na terenie Ogrodu Zmysłów w Poddębicach, odbyło się niezwykłe wydarzenie kulinarno-kulturalne podsumowujące projekt „Poddębicki Senior w akcji…” wraz z „Bitwą Regionów”😀
Wydarzenie rozpoczęło się konkursem kulinarnym, w którym reprezentacje Kół Gospodyń Wiejskich przygotowywały regionalną potrawę w oparciu o własną recepturę i rodzime produkty – I etap Bitwy Regionów.
Pan Adam Nowak Wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z Panem Przemysławem Jaszczakiem Dyrektorem Oddziału Terenowego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Łodzi rozpoczęli I etap tegorocznej edycji konkursu Bitwy Regionów, skierowanego do Kół Gospodyń Wiejskich z powiatów poddębickiego, zduńskowolskiego oraz łęczyckiego.
Komisja Konkursowa w składzie:
▶️Dominik Wróblewski – przewodniczący Komisji, właściciel oraz Szef Kuchni Restauracji i Hotelu WRÓBLEWSCY w Sieradzu,
▶️Michał Świercz, zastępca przewodniczącego, Etnograf z Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego w Łodzi, pełniący rolę eksperta regionalnego,
▶️Marcin Mitręga, przedstawiciel Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa (KOWR).
Komisja oceniała potrawy na podstawie tradycyjnych receptur, walorów smakowych, estetyki podania oraz wierności lokalnym zwyczajom kulinarnym.
Komisja konkursowa wyłoniła następujących zwycięzców:
🥇I miejsce i nagroda 2000 zł dla KGW w Branicy które zaprezentowały potrawę – Kwas z kapusty kiszonej na misie z królika.
🥈II miejsce i nagroda 1500 zł dla Stowarzyszenie Przyjaciół Zadzimia które zaprezentowało potrawę – Knedle ze śliwkami podane z zasmażaną kapustą na słodko z koperkiem i masełkiem.
🥉III miejsce i nagroda 1000 zł dla KGW Kobyla Miejska które zaprezentowały potrawę – Zupa polna na żeberkach z jajkiem faszerowanymi szczawiem.
Komisja przyznała także jedno wyraźnie dla KGW w Świnicach Warckich za potrawę – Wpadła gruszka do garnuszka – zupa krem z białych warzyw.
Nagrody, wyróżnienie i podziękowania wręczyli: Pan Adam Nowak Wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Pan Andrzej Janik Dyrektor Wydziału Rolnictwa i Transportu Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi, Pan Andrzej Stępień Dyrektor Oddziału Regionalnego ARiMR, Pan Piotr Sęczkowski Burmistrz Poddębic oraz Pan Przemysław Jaszczak Dyrektor KOWR OT w Łodzi,
Cześć artystyczna całego wydarzenia była pełna wspaniałych występów. Zaprezentowali się:
▶️Zespół Mażoretek „Dalia”💃
▶️Kornelia Bugajna w piosence „Polska Madonna”🎤
▶️Kinga Bugajna w piosence „Różowa piosenka”🎤
▶️Wiktoria Pawlak w piosence „Czekolady, ach”🎤
▶️Nikola Wagner w piosence „Musimy wierzyć”🎤
▶️Julia Kaszuba w piosence „Szabada”🎤
▶️Franciszek Kaszuba w piosence „Świat woła”🎤
▶️Norbert Kuświk w piosence „Im więcej ciebie tym mniej”🎤
Zakończeniem wydarzenia było podsumowanie projektu „Poddębicki Senior w akcji”, który realizowany był dzięki dofinansowaniu zewnętrznemu w postaci darowizny od Fundacji LOTTO im. Haliny Konopackiej oraz przy bardzo dużym wsparciu finansowym Burmistrza Poddębic – Pana Piotra Sęczkowskiego.
Seniorzy przez pięć miesięcy (od lutego do czerwca tego roku) mieli możliwość uczestniczyć w bezpłatnych zajęciach, takich jak:
– Relaks na BASENACH Termalnych🌊
– Zajęcia wokalne „Śpiewać każdy może…”👩‍🎤
– Zajęcia taneczne „Zatańczysz ze mną…”🕺
– Zajęcia z aktywności fizycznej „Zdrowym być…”🏋️‍♀️
– Zajęcia plastyczne „Pomaluj mój świat…”🎨
W projekcie wzięło udział 200 mieszkańców Gminy Poddębice, którzy ukończyli 60 lat!!!😀
Składam serdeczne podziękowania Burmistrzowi Poddębic – Panu Piotrowi Sęczkowskiemu💐 – za tak duże wsparcie finansowe podczas realizacji projektu „Poddębicki Senior w akcji…”, Panu Pawłowi Plewińskiemu💐 – Prezesowi Geotermii Poddębice – za opiekę podczas korzystania z Term Poddębice oraz użyczenie sali do wszelkiej aktywności, a także dziękuję instruktorom, którzy prowadzili zajęcia i pozwalali odkrywać bądź realizować pasje uczestników:
– Pani Bognie Stępień💐, która prowadziła zajęcia plastyczne,
– Panu Grzegorzowi Brożyńskiemu💐, który prowadził zajęcia taneczne,
– Panu Romanowi Nowakowi💐, który prowadził zajęcia wokalne.
– Pan Sylwii Haładzińskiej💐, która prowadziła zajęcia z aktywności fizycznej.
Wieczór zakończyliśmy wspaniałym koncertem, który spowodował, że nie jednej osobie zakręciła się łza ze wzruszenia… koncertem „Wspomnienia Anny Jantar” w wykonaniu Aleksandry Kalczyńskiej wraz z zespołem.
Ola Kalczyńska – wokalistka, autorka tekstów, absolwentka warszawskiej Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza. Działalność artystyczną rozpoczęła w wieku 17 lat. Współtworzyła różne projekty muzyczne z wieloma znakomitymi muzykami. Artystka współpracuje ze słynną Szkołą Głosu Konador w Warszawie, gdzie prowadzi zajęcia. Organizuje również warsztaty wokalne. Prywatnie uwielbia las i naturę, a zwłaszcza rajdy konne pośród pięknych widoków. Uwielbia też książki, ciszę i samotność.
Dziękuję wszystkim poddębickim Seniorom, którzy pokazaliście jak można wspaniale spędzić ze sobą czas… czas pełen spotkań, uśmiechu, wzruszeń, aktywności fizycznej oraz odkrywania swoich talentów zarówno tanecznych, wokalnych, jak i plastycznych!!!
Nie od dziś wiadomo, ze sukces wymaga drużyny… mieszkańcy Gminy Poddębice to NAJLEPSZA DRUŻYNA DO „WSPÓLNEJ GRY”!!!
Dziękuję Państwu za wspaniały dzień pełen różnych atrakcji!!!