Posted on

Konkurs poetycki „Zaczyna się od słowa”

Poddębicki Dom Kultury i Sportu wraz z Miejską i Gminną Biblioteką Publiczną im. Ziemowita Skibińskiego w Poddębicach, Stowarzyszeniem Pisarzy Polskich Oddział w Łodzi i Domem Literatury w Łodzi organizuje X Ogólnopolski Konkurs Poetycki „Zaczyna się od słowa” im. Ziemowita Skibińskiego.
Celem konkursu jest:
– budowanie kompetencji językowych poprzez popularyzację wiedzy o języku oraz podwyższenie sprawności w posługiwaniu się polszczyzną;
– kształtowanie twórczych i świadomych postaw wobec języka polskiego;
– działanie ukierunkowane na młodych twórców, pozwalające na rozpoznanie i doskonalenie wyrażania swoich emocji poprzez twórczość poetycką;
– upamiętnienie twórczości poetyckiej i postaci Ziemowita Skibińskiego (1945–2006) – poddębiczanina, poety, krytyka literackiego, eseisty, historyka literatury, edytora, wykładowcy Uniwersytetu Łódzkiego i Wyższej Szkoły Humanistycznej w Łowiczu oraz patrona Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej im. Ziemowita Skibińskiego w Poddębicach.
W konkursie mogą brać udział osoby, które nie ukończyły 18 lat.
Prace konkursowe – zestawy 3 wierszy – należy sporządzić w postaci pliku .rtf, .doc lub .docx w formacie A4 (rozmiar czcionki 12, interlinia 1,5) i przesyłać do 15 października 2021 roku na adres: skibinski.konkurs@gmail.com.
Regulamin konkursu wraz z informacją o przetwarzaniu danych osobowych poniżej.

Regulamin Konkursu Poetyckiego – Zaczyna się od słowa wraz z informacją o przetwarzaniu danych osobowych