Posted on

Grudniowe planszówki…

Czołem wszystkim zapaleńcom planszówkowym!
W minioną sobotę (10 grudnia) spotkaliśmy się po raz drugi na wspólnym graniu w gry planszowe. Skład osobowy mniej więcej w połowie przybył ten sam co w listopadzie (widać, że się spodobało) a pozostałe osoby to nowi goście (dziękujemy za przybycie). W sumie naliczyliśmy około 17 graczy.
Tym razem graliśmy w podziemiach/lochach/piwnicach Pałacu Grudzińskich. Bardzo klimatyczne miejsce i przede wszystkim przestronne. Na pewno można byłoby zmieścić drugie tyle planszówkowiczów.
Tak jak na pierwszym spotkaniu, tak i tym razem na stołach pojawiły się tytuły, które cieszyły oko, rozgrzewały umysły i spinały mięśnie brzucha od śmiechu. Rozgrywane były takie gry jak:
🎲Tajemnicze Domostwo,
🎲 K2,
🎲 Tu i Tam,
🎲 Kartografowie,
🎲 Sagrada,
🎲 Ktoś Ty?,
🎲 Piła Nożna.
Rozstrzygnięty został konkurs na najbardziej punktujący wyraz korzystając z samogłosek. Konkurs oparty został o zasady gry 7 Słów. Zwyciężyła Anita (23 pkt.) za wyraz DWUDZIESTOGROSZÓWKA, drugie miejsce zajął Dawid (22 pkt.) z wyrazem PIĘĆDZIESIĘCIOGROSZÓWKA. Gratulujemy!
Widzimy się na następnym styczniowym spotkaniu Klubu GP „Wszystko Gra” w Poddębicach.
I prośba do Was wszystkich czytających to podsumowanie. Powiększajcie grono osób na fejsbukowym profilu Wszystko Gra, rozgłaszajcie wśród rodziny, znajomych, przyjaciół, promujcie wydarzenie, niech będzie nas więcej przy planszówkowych stołach na kolejnych spotkaniach.
Do zobaczenia już niebawem.