Posted on

Wystawa Oliwii Stęsickiej

W Teatrze Integracji – Pijalni Wód Termalnych została zorganizowana wystawa prac malarskich i rysunkowych Oliwii Stęsickiej.
Wystawę można obejrzeć w godzinach otwarcia Pijalni Wód Termalnych od 12.12.2021 r. do 31.01.2022 r.
Oliwia Stęsicka ma 17 lat i jest uczennicą trzeciej klasy Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Katarzyny Kobro w Zduńskiej Woli. Kształci się na specjalizacji ceramiki artystycznej.
Jej największą pasją jest rysunek i malarstwo których naucza Pani Angelika Brzostowska – Pociecha, a marzeniami pogłębianie swojej pasji na Akademii Sztuk Pięknych oraz wiązanie przyszłości ze sztuką.
Artystkę kreuje wrażliwość oraz oryginalność, jej obrazy są różnorodne – tworzone różnymi technikami, pojawiają się w nich różne kontrasty.
Oliwia Stęsicka inspiracje znajduje w ludziach – obcych i znajomych i w świecie który ją otacza.
Jak sama o swoich inspiracjach mówi: „Inspirację stanowi dla mnie życie – ludzie w nim żyjący oraz świat, który ich otacza. Ich historia i cel, do którego zmierzają przez całe swoje życie. Inspirują mnie ludzie zarówno obcy jak i znajomi – ich charaktery, poglądy i przeżycia. Obserwując ludzi na ulicach, w autobusach, sklepach zmierzających w różne strony brnących do swojego celu, zastanawiam się nad ich historią oraz uczuciami. Malując bądź rysując portrety kieruję się jedynie przebłyskami zapamiętanych twarzy obcych dla mnie osób.”
W zbiorze prac Oliwii Stęisckiej znajdują się również abstrakcje oraz martwe natury.
Obrazy Oliwii Stęsickiej widniały na wystawach:
– Wystawa zbiorowa, Ratusz, Zduńska Wola, październik 2020,
– Wystawa indywidualna, Kawiarnia Literacka, Ratusz, Zduńska Wola, marzec 2021,
– Wystawa indywidualna, Galeria sztuki „Szlifiernia”, Sieradz, maj 2021,
– Wystawa zbiorowa, Sieradzkie Centrum Kultury, Sieradz, październik 2021,
– Wystawa zbiorowa, Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Katarzyny Kobro w Zduńskiej Woli, Zduńska Wola, październik 2021.
ZAPRASZAMY!!!