Posted on

Podsumowanie Pleneru Rzeźbiarskiego na terenie Ogrodu Zmysłów

W piątkowe popołudnie, 7 czerwca, odbyło się podsumowanie PLENERU RZEŹBIARSKIEGO NA TERENIE OGRODU ZMYSŁÓW W PODDĘBICACH😀🪵🌳
Przez ostatni tydzień mieliśmy przyjemność gościć w Poddębicach rzeźbiarzy, śmiało można powiedzieć, z całej Polski, którzy rzeźbili na naszych oczach wielkogabarytowe rzeźby🪵Przez cały tydzień odbywały się warsztaty dla dzieci, młodzieży, dorosłych oraz osób niepełnosprawnych.
Rzeźbiarze: Mariusz Borowy, Łukasz Zabłocki, Franciszek Pytel, Zdzisław Gotfryd, Jan Milczarek przygotowali na pożegnanie prawdziwą ucztę widowiskową. Przez godzinę, pod presją czasu, wykonywali wybraną przez siebie rzeźbę pokazując swoje umiejętności rzeźbiarskie😮👏
Przepiękne rzeźby będą tworzyć wystawę poplenerową na terenie Ogrodu Zmysłów i przed Miejską i Gminną Biblioteką Publiczną im. Ziemowita Skibińskiego w Poddębicach, która będzie cieszyć zarówno poddębiczan, jak i turystów.
Podczas wieczoru koncertowego czekało na Państwa mnóstwo atrakcji: stoiska degustacyjne wykonane przez KGW, plac zabaw dla dzieci (dmuchańce i animacje dla najmłodszych), popcorn/wata cukrowa, stoiska WTZ Wilkowice oraz PŚDS Pęczniew oraz możliwość zwiedzania z przewodnikiem Pałacu Grudzińskich.
Na scenie wystąpili wokaliści: Wiktoria Pawlak, Lena Bienias oraz Norbert Kuświk, Zespół Mażoretek „Dalia”, Zespół Ludowy „Bałdrzychowianie” z kapelą „Bałdrzychowiacy”, Stowarzyszenie Sportowe WIT Poddębice, a gwiazdą wieczoru był zespół BIG BIKE ORCHESTRA – ORKIESTRA NA DUŻYM ROWERZE!!!🚲
Big Bike Orchestra (Orkiestra Na Dużym Rowerze) to polski zespół pop-folkowy utworzony w 2021 roku w Bydgoszczy. Cechą charakterystyczną zespołu jest połączenie przez muzyków gry na instrumentach z jednoczesną jazdą na sześcioosobowym rowerze. Zespół jest półfinalistą XIII edycji programu TVN Mam Talent.
Orkiestra zagrała już ponad 200 koncertów, przemierzając ponad 100 tysięcy kilometrów. Swoje rowerowe show prezentowali w 12 krajach.
Dziękuję wszystkim za wspaniały tydzień i niezapomniany wieczór koncertowy!!!😀