Ożywiamy historię

Projekt p.t: „Ożywiamy historię” na drodze konkursu uzyskał dofinansowanie od Łódzkiego Domu Kultury, który jest operatorem programu Bardzo Młoda Kultura 2019-2021 woj. łódzkie, prowadzonego przez Narodowe Centrum Kultury.
Zajęcia w ramach tego projektu będą polegać m. in. na przeprowadzeniu warsztatów filmowych w technice animacji poklatkowej, podczas których uczestnicy stworzą animację przedstawiającą jeden z trzech tematów dotyczących historii miasta i jego zabytków. Kolejnym elementem wydarzenia będzie projekcja filmu animowanego i prelekcja dotycząca pioniera animacji lalkowej. Ponadto na zakończenie działań odbędzie się spotkanie podsumowujące, na którym będzie mieć miejsce wykład nt. historii miasta Poddębice i jego zabytków oraz pokaz premierowy filmiku stworzonego przez młodzież.
Zajęcia dla uczestników przewidziane są w trzy dni 10., 11. i 17. października 2019 r., a wydarzenia w jego ramach odbędą się Poddębickim Domu Kultury i Sportu.
Partnerami głównego organizatora w Poddębicach (PDKiS) są Szkoła Podstawowa im. Lotników Polskich i Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Poddębicach.