Posted on

Koncert „Bajki naszego dzieciństwa”

Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna im. Ziemowita Skibińskiego w Poddębicach zaprosiła do wspólnego świętowania najmłodszych czytelników, gdyż 8 maja obchodzimy w całej Polsce Dzień Bibliotekarza i Bibliotek!!!
Poprzez koncert „BAJKI NASZEGO DZIECIŃSTWA” Z GOŚCINNYM UDZIAŁEM KRÓWKI MATYLDY, pragnęliśmy pokazać jaką rolę w naszym życiu odgrywa książka i biblioteka.
Koncert przedstawił nam Babcię Jagę, która postanowiła wyciągnąć nos z chatki na kurzej łapce, aby dać dowód że nie taka ona straszna jak ją malują. Jak postanowiła, tak też zrobiła. Spakowała worek by zaprezentować iluzje wszystkim niedowiarkom zaprzeczającym istnieniu czarów, zaparkowała miotłę na scenie Teatru Pana O. i wraz z Maszą, drugą wodzirejką, przybyła poprowadzić wokalną podróż zakamarkami dzieciństwa. Było to niecodzienne widowisko, podczas którego, każda piosenka łączy się z przybyciem bajkowej postaci, a nasi goście dziarsko wchodzili w interakcje z widownią. Dodatkowo czekała na dzieci lekcja z bajkologii, tańce, iluzja i przede wszystkim śmieszne sytuacje stworzone przez niesforną Babcie Jagę.
Dziękujemy za tak liczne przybycie przedszkolaków z Publicznego Przedszkola im. Króla Maciusia Pierwszego w Poddębicach oraz Przedszkola „Inna Bajka” w Poddębicach!!!