Cudze chwalicie, swego nie znacie

Cudze chwalicie, swego nie znacie

Projekt pn. ‘”Cudze chwalicie, swego nie znacie” realizowany w dniu 26 sierpnia 2018 r. w Poddębicach wpisuje się w cele Lokalnej Strategii Rozwoju: Wzrostu konkurencyjności obszarów rybactwa i akwakultury oraz Propagowania dobrostanu społecznego i dziedzictwa kulturowego na obszarach rybackich i akwakultury.

W ramach realizacji projektu zorganizowana zostanie impreza plenerowa na Placu Kościuszki w Poddębicach, podczas której na scenie odbędzie się prezentacja dorobku artystycznego mieszkańców Gminy Poddębice oraz degustacja regionalnych potraw. W ramach imprezy organizacje pozarządowe działające na terenie Gminy Poddębice przygotują swoje stoiska oraz danie z ryb, które weźmie udział w konkursie pn.” Poddębickie Danie Rybne 2018”. Na placu przy scenie ustawiony będzie stół regionalny oraz odbędzie się pokaz gotowania na wielkiej patelni, który poprowadzi finalista III edycji programu MasterChef – Adam Szwed. Atrakcje dla dzieci stanowił będzie spektakl Teatru Kubika, barwny korowód, zabawy prowadzone przez animatorów oraz dmuchane urządzenia placu zabaw. Na scenie wystąpią: Zespoły ludowe „Bałdrzychowianie” z kapelą „Bałdrzychowiacy”, „Górzanie”, mażoretki DALIA, Orkiestra Dęta Poddębice, wokaliści Poddębickiego Domu Kultury i Sportu. Imprezę zakończy koncert gwiazdy wieczoru – Michała Szpaka.
Realizacja projektu przyczyni się do propagowania dobrostanu społecznego, integracji społeczności lokalnej, promowania walorów obszaru, ukazania dorobku kulturalnego mieszkańców.

Wartość realizowanej operacji - wynosi 138 199,80 złotych.

Projekt dofinansowany ze środków Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego w kwocie – 117 385,00 złotych.