Wernisaż wystawy VOLT IN HOLT – Malowanie Prądem:
📅 26.04.2024 godz. 17:00
🏬 Poddębicki Dom Kultury i Sportu w Poddębicach (Pałac Grudzińskich), ul. Adama Mickiewicza 9/11
🎟️ Wstęp wolny!!!
⚡ Wystawa czynna do 16.06.2024 r.
VOLT IN HOLT tworzą Paulina Nadia Weremczuk i Dominik Kuryga.
Zajmują się tworzeniem niepowtarzalnych obrazów na materiałach światłoczułych przy pomocy wyładowań elektrycznych pochodzących z generatora prądu. W ten sposób powstają efektowne monochromie – „elektryczne abstrakcje”. Artyści wciąż doskonalą przede wszystkich możliwość świadomego wpływania na proces twórczy, który trwa tylko ułamek sekundy i jest raczej nieprzewidywalny. Pragną bardziej kontrolować, okiełznać prąd, aby płynął i rozpływał się na podłożu w takim kierunku w jakim oni tego chcą… Każda praca jest unikatowa.
Na wystawie w Poddębickim Domu Kultury i Sportu zaprezentowanych zostanie dwadzieścia kilka dzieł duetu.
„Nasza wystawa to opowieść o tajemnicy i zdobywaniu wiedzy, poznawaniu zawiłości świata i o tym, jakie to poznanie przynosi efekty. Jeżeli otworzymy pewne drzwi, to już nie można tego cofnąć i stajemy się czegoś świadomi, wydaje nam się, że bliżsi prawdy, ale nie zawsze czyni nas to szczęśliwszymi. W naszych pracach jest kaskada emocji, fascynacja odkryciem, a zarazem próba pogodzenia się z tym, że nie na wszystko mamy wpływ. Eksplorując to, co nieoczekiwane, nauczyliśmy się akceptować nieznane. To doświadczenie przekazujemy naszym odbiorcom, zaznaczając, że bycie otwartym na zmienność jest wyzwalająca dla umysłu” – tak opisują koncepcję wystawy.
Paulina Nadia Weremczuk – urodzona w 1993 roku w Warszawie. Ukończyła Wyższą Szkołę Ekologii i Zarządzania w Warszawie na kierunku wzornictwo ze specjalnością projektowanie produktu (dyplom w 2020 roku pod kierunkiem prof. Krzysztofa Lewandowskiego). Interesują ją tematy z pogranicza nauki, techniki i sztuki. Projektuje także biżuterię i przedmioty użytkowe.
Dominik Kuryga – urodzony w 1994 roku w Warszawie. Niezależny badacz i konstruktor zajmujący się fizyką plazmy i elektrotechniką. Poza tematyką stricte naukową interesuje go utrwalanie piękna zjawisk fizycznych.